PedalKey Nedir Ne İşe Yarar?

Sevgili arkadaşlar PedalKey dediğimiz cihaz gaz pedalı tepkime cihazıdır. Nedir bu pedal tepkime cihazı araçlarımızdaki gaz pedalı tepkimelerini hızlandırıp yavaşlatan sistemdir. Peki ne işe yarar son model araçlarımızda bildiğiniz gibi Eco City Sport kategorilerinde sürüş modları vardır. Bu ne demek aracınızın gaz pedalı normalde 1-1 degerlendirilirken eco da 1- 1.1 City de 1-1.2 sport modda ise 1-1.3 daha hızlı hissetmesini sağlayan sistemdir. Siz bunu aracı kullanırken ayagınızla yapamazsınız sebebi şudur aracınızın kabul edebilirliği belliir yani tam gaz ile kalkış yapamazsınız ama Pedal tepkime cihazları bunu rahatlıkla kabul edilebilir şekliyle motora iletebilir.

Bizim ürünümüz de de 6 mod bulunmaktadır

Kar Modu: Karlı buzlu zeminlerde tepkimeyi yavaşlatarak aracın patinaj yapmasına engel olur

Eco Mod : Normal modun az üstünde performans ekler

Eco+ Mod: Normal moddan daha da üstün şehir kullanımlardaki hantallıgı giderir

Sport Mod: Aracın normalden agrasif şekilde atik ve sport kullanılmasını sağlar

Sport+ Mod: Normalden oldukça hırçın ve agresif kullanım sağlamakla beraber kalkışlarda pati çekebilir.

Cihazda Açılış esnasında SETUP (Araç Tanıma) özelliği ile aracını tanıyarak kendini setup etme özelliği bulunmakla beraber Fiat marka tüm modellere uygulama olanğı sunar.

“PedalKey Nedir Ne İşe Yarar?” için 9 yanıt

  1. 2013 model Linea 1.6 multijet için pedalkey güncel fiyatı nedir?
    Pedal commander,pedalbox gibi cihazlardan farkı nedir bu cihazın,artı ve eksileri nelerdir yani neden bu cihazı tercih etmeliyim?
    Teşekkürler,iyi çalışmalar.

  2. Hakan bey,yanlış anlamıyorsam cihazınız tek tip sadece ilk açılışta aracı tanıttırma mevcud. Hal böyle olunca aklıma şu soru geliyor;bu gün linea 1.6 multijet araç kullanıyorum bu cihazı aldım ,tanıttım ve kullanıyorum…peki aynı cihazı yarın farklı bir marka ve model için yeniden tanıtım yaparak kullanabilirmiyim yoksa yeni bir cihaz almak zorundamıyım.

  3. Egea cross 1.4 fire için fiyat nedir acaba, birde motora ekstra hacım ve tork sağlamıyor ise performans i nasil arttırıyor aracin bilgilenmek istiyorum. Özellikle sollama yaparken 1.4 fire motor hantal kalıyor bu hantalliga faydası oluyormuş tsk..

    1. Arkadaşım Pedalkey ürünümüz ve bunun gibi üretilen diğer ürünlerde gaz tepkimesini değiştirerek arabanın kullanım modlari değiştirilir. Eco sport City vs. Gibi yeni araçların özellikle Renault araçlarda fabrikasyon mevcuttur. Sistemde aracın tepki verme hızı değiştirilir. Tüm uygulamalarda gaz pedalının orta seviyesine kadar etki arttırılır sona doğru azaltılır. Bu nedenledir ki uzun yolda gaz pedalı orta veya sona yakın olduğundan tepkime az olur. Biz bunu söylüyoruz bu tip cihazlar beygir arttırmak amacli değildir. Aksini söyleyen varsa yalan söylüyor inanmayın ama kısa şehir içi yollarda aracınızi taniyamazsin ondan da eminiz. Saygılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.