Egea Universal Cruise Control-Limit Control-PedalKey Nedir Ne İşe Yarar?

Bu Extra uygulamamız sadece Egea araçlarımız için planlanmış olup Easy paket araçlarımız için tasarlanmıştır. Egea Easy paket araçlarda olan büyük eksikliği gidermek bizim amacımız bu konuda yerli ve milli imkanlarımız ile bunu başardık. Artık araç sürerken bu konfordan muaf olmayacak hiçbir sürücü farkına varmadan hız sınırlarını aşıp ceza yemek zorunda kalmayacak.

Sistemimiz tek tek çalışabilmekle birlikte 3 uygulamayı aynı modülde de sunabilmektedir.

  1. Cruise Control fonksiyonu: Bu fonksiyon aracımızı 30 ile 180km hızları arasında herhangi bir hıza set edebilir ve o hızda gaz pedalına dokunmadan sayehat etmenizi sağlar. Aracın seyahat halinde hızlanıp yavaşlaması set+ yada set- tuşları ile yapıldığı gibi Cancel-Resume tuşlarıyla sistem iptal edilebilir veya son set edilen hıza geri alınabilmektedir. Güvenlik olarak Debriyaj, Ferm pedalı, El freni veya aracın vitesten çıkması durumlarında otomatik devreden çıkmaktadır.
  2. Hız Limitleme Fonksiyonu: Sistem 30 ile 180km hızları arasında herhangi bir hıza set edebilir araç hızının set edilen değerin üzerine çıkmasına müsaade edilmez. Örneğin şehir içi hız limiti 50km ye set edilirse araç hızı 51km yi geçmeyecektir. set+ yada set- tuşları ile +- 5Km hız değişikliği set edilebildiği gibi Cancel ve Resume tuşları ile sistem iptal edilip son set değerine tekrar alınabilir. Acil durumlarda gaz pedalına sonuna kadar basarak sistemin iptal edilmesi sağlanabilmektedir.
  3. PedalKey Fonksiyonu: Bu extra uygulamamızda aracımızın pedal tepkimelerini değiştirerek 8 farklı modda kullanmamıza imkan sağlamaktadır.

Sistemde 1. OFF (Normal Mod) 2. KAR Modu (Buzlu yollar için) 3. ECO Mod 4. ECO+ Mod

5. CITY Mod 6. CITY+ Mod 7. SPORT Mod ve son olarak 8. SPORT+ Mod mevcuttur.

Sistemimiz farklı farklı uygulanabilir bunlar:

  1. Only Cruise Control+Limit Control : Sadece Hız sabitleme ve Limitleme (Orj tuşlar yada Peugeot Kolu ile) uygulanabilir.
  2. Cruise Control+Limit Control+LCD Ekran : Hız sabitleme ve Limitleme (Orj tuşlar yada Peugeot Kolu ile) ve LCD Bilgi ekranı ile (LCDekrandan kullanım modunuzu sabitlediğiniz değeri görebilirsiniz)
  3. Hız sabitleme ve Limitleme ve PedalKey (Orj tuşlar yada Peugeot Kolu ile) üç fonksiyonu LCD ekran olmadan kullanabilirsiniz.
  4. Full Hız sabitleme + Limitleme + PedalKey + LCD Ekran (Orj tuşlar yada Peugeot Kolu ile) Tüm extralarımızı LCD ekran desteği ile rahatça kullanabilme imkanı sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.